Teplovzdušný Kotol T-230

Výkon : 180-255 kW                                             

( Cena je uvádzaná bez príslušného horáka )

Na dotaz
Kód: 100
€6 300 €5 250 bez DPH
Kategória: TEPLOVZUŠNÉ KOTLE
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 210 kg

Nominálny prietok vzduchu : 15800 m3/h

Príkon : 2200 W 3-Fáza

Rozmery : 1200/910/2350 mm

Priemer Komína :  204 mm

Elektrické vybavenie :  

- Elektronický bezdrôtový priestorový termostat 

- Vstavaný kapilárny termostat na ovládanie ventilátora s možnosťou voľby automat/manuál 

- Bezpečnostný  termostat

- Elektrický rozvádzač a dvojitý termostat Honeywell FAN-LIMIT

Konštrukcia 

- Vysokoúčinný výmenník tepla, výmenníkové časti s plechovými komínmi z nerezovej ocele AISI 430 s 18% chrómu , spaľovacia komora vyrobená z tepelne odolnej nerezovej ocele AISI 308, radiálna, dokonale chladená na všetkých miestach. Výmenník tepla je  nerezová oceľ, so širokými čistiacimi dvierkami pre racionálne a ľahké čistenie.

Teplovzdušné olejové (kotle) generátory sú vhodné na vykurovanie rôznych budov, hál, dielní, garáži, sklenníkov, športových hál, skladov a iných objektov. Medzi ich najväčšou výhodou je okamžité vykurovanie priestoru, na rozdiel od teplovodných či iných nepriamych systémov vykurovania, ktoré používajú vodu či iné médium na prenos tepla, ktoré potrebujú čas na rozbeh. Teplovzdušné olejové kotle rady "T" sú profesionálne vykurovacie systémy, sú konštruované z vysokokvalitných materiálov, použité sú  komponenty  popredných svetových výrobcov. 

Teplovzdušné kotle rady "T" sú :

- plne automatické vykurovacie systémy ovládané elektronickými termostatmi ( zapálenie, dávkovanie paliva, priebeh horenia, kontrolné činnosti sú vykonávané automaticky bez zásahu obsluhy ) 

- sú prenosné, ich použitie nieje viazané na konkrétnu budovu

-  pracujú bez zásahu obsluhy niekoľko týždňov ( bezobslužná doba závisí predovšetkým na použitom palive, teda perióde čistenia filtrov, ak sa použije LVO bez zásahu funguje  aj celú vykurovaciu sezónu ) 

- nemusíte každé ráno zakurovať, čistiť, dopĺňať palivo a na rozdiel od tzv. "klietkových teplovzdušných kotlov" v blízkosti môžete mať aj iné predmety, lebo teplota povrchu kotla rady "T" nepresiahne viac ako 60°C - 70°C ako teplota klasických radiátorov. Dôvodom je dokonale ochladzované jadro kotla vysokokvalitným jedným, či viacerými (závisí od výkonu kotla) obojstranne sacími radiálnymi ventilátormi Soler&Palau. To má za následok, že teplý vzduch je hnaní do celého priestoru a dokáže vykúriť aj veľký priestor na rovnomernú teplotu ( nie ako u " klietkových " kde pri kotli je obrovské teplo od rozžeraveného jadra a na druhom konci miestnosti je chladno )

 Spolu s príslušným horákom ( ktorý je taktiež plne automatický so 4 - násobnou ochranou ) tvorí automatický  bezobslužný vykurovací systém. 

Späť do obchodu